Зниження рівня omega-3 у людей, що страждають на депресію

(Riemer S, Maes M, Christophe A, Rief W)

Довідкова інформація: Дослідження засвідчили зниження рівня ω-3 жирних кислот і дисбаланс між ω-3 і ω-6 ПНЖК у пацієнтів із депресією. Вичерпання ω-3 ПНЖК може бути пов’язане з імунними та серотонінергічними патофізіологічними проявами депресії через зміни в плинності мембран та модуляції мембранних рецепторів, активності ферментів і носіїв. Попередні дослідження також виявили серотонінергічні й імунологічні порушення у пацієнтів із соматоформними симптомами. Ґрунтуючись на цих висновках, ми мали на меті дослідити концентрації ПНЖК і її зв’язок із іншими біологічними системами в пацієнтів із депресією та у хворих із соматоформними симптомами.

Методи:
Ми дослідили 150 пацієнтів, розділених на 4 групи, а саме: із синдромом соматизації; депресією; депресією та синдром соматизації; контрольна. Було зроблено аналізи зразків крові проаналізовані на наявність жирних кислот, маркерів серотонінергічної системи та імунної системи.

Результати:
Під час дослідження нам вдалося відтворити раніші результати у пацієнтів із депресією (знижений рівень ω-3 ПНЖК, збільшення співвідношення ω-6 / ω-3 в ефірах холестерину сироватки). У групі з синдромом соматизації не виявлено жодних відхилень у зазначених рівнях жирних кислот. Тільки у хворих із депресією було встановлено зв’язок між рівнем жирних кислот і серотонінергічними й імунологічними маркерами.

Обмеження:
Ми брали до уваги діагностику поточного стану, натомість аналіз пожиттєвої діагностики та довгострокові дослідження могли б висвітлити додаткові аспекти представлених результатів.

Висновки:
Ці результати знову підтверджують, що поняття депресії і соматоформних розладів не слід плутати, хоча вони часто зустрічаються разом. Ми дійшли висновку, що в депресії і соматоформного синдрому різні біологічні механізми.