Про Омега-3

Що таке Омега-3?

Багато хто з нас, напевно, чув про Омега-3. Але, в той же час, багато хто з нас не знає, що таке омега-3 насправді і що корисне міститься в омега-3. Насправді, омега-3 – це жирні кислоти, необхідні для здоров’я людини, які наш організм не може зробити сам. Це означає, що ми повинні отримати їх через їжу.

Омега-3 жирні кислоти є в рибі, такій як лосось, оселедець, скумбрія і сардини.

Нам потрібні жирні кислоти омега-3 для нормалізації численних функцій організму, серед яких управління згортанням крові і будівництво клітинних мембран в головному мозку. Омега-3 жирні кислоти також мають благотворний вплив на підтримання нашого здоров’я в нормальному стані. Давайте розглянемо це детальніше.

До сьогоднішнього дня, було зроблено більше 10 000 досліджень щодо важливості омега-3 і його благотворного впливу на здоров’я людини. Деякі шановані дослідники, наприклад, в Німеччині, навіть кажуть, що проведено близько 17 тисяч досліджень.

“Коли ми говоримо про жири, є один тип, якого не варто уникати в раціоні: жирні кислоти омега-3. Дві важливі з них – EPA і DHA – в першу чергу знаходяться в жировій тканині морської риби, наприклад: лососі, скумбрії, оселедці, тунці і сардині “

kapsulki OMF

Що ж тоді такого корисного для нас є в омега-3?

Є два основних типи жирних кислот омега-3 – EPA (ейкозапентаєнова кислота) і DHA (докозагексаєнова кислота).

EPA служить нашому організму в якості вихідного матеріалу для формування так званих ейкозаноїдів. Ейкозаноїди – це невеликі молекули, які доставляють важливі речовини в наші клітини, це дослідження було удостоєно Нобелівської премії в галузі медицини та фізіології в 1982 році. Крім того, жирні кислоти EPA і DHA є основними компонентами клітинних мембран і регулюють функції шкіри, клітин головного мозку і сітківки ока.

Орган Євросоюзу EFSA (Європейське відомство з безпеки харчових продуктів) підтвердив, що омега-3 жирні кислоти – і особливо EPA і DHA – роблять благотворний вплив на наше здоров’я, якщо вживаються в певних кількостях.

– Щоденний прийом 250 мг EPA і DHA сприяє нормальній функції серця
– Щоденне споживання 250 мг DHA сприяє підтримці нормальної функції мозку
– Щоденне споживання 250 мг DHA сприяє підтримці нормального зору

Як я можу переконатися, що отримую достатню кількість омега-3 жирних кислот EPA і DHA?

Щоб бути впевненими, що ми отримуємо досить EPA і DHA, необхідно переконатися що наш раціон є раціональний і різноманітний. EPA і DHA містяться в жирній рибі. Тому важливо, щоб жирна риба входила в наш раціон, тоді ми будем впевнені, що наші органи отримують необхідну кількість EPA і DHA.

Але скільки риби ми повинні їсти, щоб бути вневненими, що отримуємо досить EPA і DHA?

У Норвегії, рекомендованим є вживання принаймні 200 грам жирної риби від 2 до 3 разів на тиждень, відповідно до Норвезького управління охорони здоров’я, що підпорядковано норвезькому Міністерству охорони здоров’я і соціального забезпечення.

У Швеції, Національне агентство продуктів харчування також рекомендує, що ви повинні їсти рибу від 2 до 3 разів на тиждень.

У Німеччині, робоча група Arbeitskreis Омега-3 e. V. рекомендує щоденне споживання більше ніж 0,3 г важливих омега-3 жирних кислот EPA і DHA. Це може бути здійснено якщо їсти принаймі дві рибні страви на тиждень, або близько 30 г риби в день.

Але сьогодні, не надто багато з нас можуть бути впевнені, що їдять так багато риби на такій регулярній основі. Таким чином, гарною ідеєю може бути вживання омега-3 у вигляді капсул.

Чи знаєте Ви:

Чи знаєте Ви, що у 1982 році Нобелівську премію у галузі медицини та фізіології було присвоєно за дослідження, що описує існування базових сигнальних молекул, ейкозаноїдів, які є похідними від жирних кислот омега-3.

omega3_diagram_8