В Україні рівень споживання риби, особливо морської риби, є дуже низьким. Згідно з даними Держкомстату України, у середньому споживання риби на душу населення складає близько 15 кг риби на рік, а, для порівняння, в Норвегії цей показник складає 47 кг, в Португалії – майже 60 кг. Проблема не лише в невеликій кількості спожитої риби, а й в способі її приготування.

В раціоні кожної дорослої людини риба повинна займати важливе місце, тому що вона є джерелом цінних ненасичених жирних кислот омега-3. В Україні, мало того, що ми їмо мало риби, ці інгредієнти надходять в неправильному вигляді. Найбільш поширеним способом приготування риби є, звичайно ж, панірування риби для смаження в жирі.

Як сказав доктор Радослав Ковальський з Інституту репродукції тварин і харчових досліджень Польської академії наук в Ольштині, люди повинні змінити спосіб приготування риби. Домінуюча смажена риба в клярі повинна піти у небуття. Паніровка риби в сухарях або борошні, з подальшим її смаженням в олії призводить не тільки до найбільших втрат у вмісті жирних кислот омега-3, тому що вони швидко окислюються, але також призводить до появи вуглеводів з їх довгим ланцюгом поліненасичених жирів, що є менш корисні для нашого здоров’я, – говорить доктор Ковальський.

Замість традиційного смаження рекомендуємо готувати рибу на грилі, або шляхом запікання в духовці. Однак, якщо Ви не любите рибу, і, таким чином, не постачаєте достатню кількість жирних кислот омега-3 своєму організму в його природному вигляді, Вам варто розглянути вживання цих кислот у вигляді добавок.

Назад

10/02/2015